Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Neděle, 16. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   26.12.09 17:38 | Miloš Toman

santa
„Zachraňte Ježíška," volají desítky tisíc lidí


Studentský projekt Zachraňte Ježíška se těší velké oblibě. V letošním roce se k milovníkům tradičních českých Vánoc přidalo téměř třicet tisíc lidí ze všech koutů světa. Akce, která připomíná českým občanům, aby nezapomínali na naše tradice a zvyky, odstartovala happeningovým pochodem v Hradci Králové a vyvrcholí tento pátek od 14:00 před Úřadem Vlády ČR v Praze.

"Nesouhlasíme s pronikáním cizích kultur do českých Vánoc, protože máme své vlastní krásné zvyky a tradice, které chceme zachovat i pro budoucí generace," shrnul hlavní myšlenku autor projektu Adam Dušek. "Snažíme se připomenout, že ježíšeknejkrásnější svátky v roce nejsou jenom o hromadě dárků tak, jak nám ukazuje z každé druhé výlohy Santa Claus, ale hlavně o příjemných chvílích, které strávíme s rodinou," dodává Dušek.

Hlavní součástí projektu je internetová petice za záchranu Ježíška a stránky na Facebooku, kde akci podpořilo již téměř třicet tisíc lidí. "S našimi fanoušky aktivně komunikujeme v diskuzích a setkáváme se s nimi na přátelských demonstracích, které proběhly v mnoha městech po celé republice. Osobním kontaktem s milovníky tradičních Vánoc získáváme mnoho zajímavých podnětů, které pomohou projekt posunout opět o krok dál," řekla o možnostech aktivního zapojení fanoušků spoluautorka Jana Kodysová. Stejně jako minulý rok, i letos přichází největší zahraniční podpora ze Slovenska, Polska a Rakouska. Za české Vánoce bojují vlastenci i v Kanadě, Spojených státech či v Austrálii.
V Čechách si nápad nejvíce pochvalují maminky s batolaty, senioři a děti, které se často podivují, proč tu máme dva dárkonoše, jednoho červeného v obchodech a druhého opravdového, který chodí na Štědrý den s dárky. K projektu se připojilo i několik známých osobností, mimo jiné topmodelka Martina Šmuková, náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek nebo poslanci Jan Kasal a Cyril Svoboda.

 

Více na www.zachrantejeziska.cz nebo na Facebooku ve skupině Zachraňte Ježíška.

                 


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Opustíme myšlenky spojené s chudobou a vydáme se směrem k myšlenkám nesoucí blahobyt.

Louise L. Hay
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved