Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Neděle, 16. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   15.01.10 20:40 | Tomáš G. Roblík www.budtehappy.cz

Budte spolu.... štastní!
Proč Buďte Happy?

Společnost Buďte Happy jsem založil začátkem roku 2009. Podnětů,
které mě k tomu vedly bylo více. Jeden z nich souvisí s mojí školicí činností, které
se věnuji od roku 2004. Někteří lidé, s nimiž jsem se při této příležitosti seznámil,
projevili lítost (dá-li se to tak říct) nad tím, že běžně nemají možnost navštívit
školení na téma "hezkých mezilidských vztahů" nebo "dosahování úspěchu" apod., protože jsou buďto příliš drahá nebo o nich nevědí. Proto jsem se rozhodl vytvořit pro ně" možnost" o které hovořili.

Buďte Happy začala s vizí dobročinné neformální společnosti
a v těchto šlépějích pokračuje dál. Řada akcí již proběhla zdarma a nebo za ně bylo
účtováno symbolické vstupné na pokrytí příslušných nákladů a nákladů spojených s
provozem webu. Hlavním společným jmenovatelem, který spojuje jak pořádané přednášky, tak knihu "Buďte spolu... šťastní!" a další aktivity, kterým se věnuji, je proaktivní pozitivní přístup k životu a okolnostem, které nás potkávají. Co to znamená "pozitivní" si asi většina z nás dokáže odvodit. Co to však znamená "proaktivní"?
Stephen R. Covey ve své knize "Sedm návyků vůdčích osobností" (později přejmenované na "Sedm návyků vysoce efektivních lidí") o "proaktivitě" hovoří. Říká, že většinou jsou lidé pouze loutkami v rukou světa. Jejich život je tvořen sledem reakcí, jimiž opětují vše, co se k nim dostává. Někdo jim například ublíží, tak touží po pomstě a nebo ho nemají rádi. Nebo zjistí, že se někdo zachoval určitým způsobem a tak se mu přizpůsobí. Žijí v přesvědčení: "Proč bych měl JÁ, když ONI...?" To vše považuje Stephen Covey za "reaktivní přístup k životu". Proaktivita spočívá například v tom, že když mi někdo ublíží (a já se kvůli tomu necítím dobře), zhodnotím jeho jednání jako špatné. A protože jsem přesvědčený o tom, že "takto" jednat neměl, ROZHODNU SE sám zachovat jinak - lépe. Právě toto "rozhodnutí se" je klíčem k našemu vlastnímu životu, na který většina lidí zapomíná nebo rezignuje. Odmítají ho, protože "rozhodnout se" znamená zodpovědnost. Znamená to říct si: "Jsem tam, kde jsem a mám to, co mám, protože jsem se ROZHODL, jak jsem se rozhodl. Za svoji situaci vděčím důsledkům svých rozhodnutí.

Chci-li tedy cokoli změnit, musím si vyhrnout rukávy a začít něco dělat (nejlépe
se sebou samotným)." Protože je však mnohem snazší říct si: "Za to, kde jsem, může..." a dosadit si, co vás napadne - od rodičů až po politiku - je tak málo lidí, kteří
by byli spokojení sami se sebou nebo s životem, který žijí.
Každý z nás se může rozhodnout, jak uzná za vhodné. V tomto směru je však i volba "nerozhodnout se" rozhodnutím, které s sebou přinese své důsledky. Mé rozhodnutí založit Buďte Happy pramení z přesvědčení, že je správné dělat věci, které považujeme za správné i tehdy, pokud se nám za ně nedostává uznání nebo jakákoli odměna. V tomto postoji spatřuji pravou podstatu skutečné osobní svobody, která člověku umožňuje žít šťastně a tak, jak se "rozhodne".

Netvrdím, že to jde snadno. A ani neříkám, že se "správné jednání" vždy setkává s povděkem. O to vůbec nejde. Každý z nás má v životě své vlastní výzvy, kterým více či méně čelí. Co je ale podstatné? To, zda jim čelíme jako svobodní lidé nebo lidé nesvobodní, vnitřně spoutaní. Základní vizí Buďte Happy je pomáhat lidem osvobozovat sebe sama.
Nicméně, jak vždycky říkám: "Na cestě vás podepřeme, kráčet však musíme každý sám za sebe."

Autor článku: Tomáš Gabriel Roblík, 14.1.2010
Weby:
www.budtehappy.cz, www.roblik.cz


Budte happyNázev: Buďte spolu... šťastní!

Podtitul: Jak na chlapa, abych byla šťastná já... i on?
             Jak uspokojit ženu... a zároveň sebe?
Autor: Tomáš Gabriel Roblík

Komentář:122 str. / pevná vazba / Napište nám!

Cena (vč. DPH) 175 Kč
 

 


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Neúspěch inspiruje vítěze , ale neúspěch zničí zbabělce.

Robert T. Kiyosake
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved