Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Úterý, 11. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   19.11.09 11:26 | Robert T. Kiyosaki


robert kiyosakiROBER T. KIYOSAKI

Osobnost Roberta T. Kiyosakiho jsme si vybrali, protože je to člověk, který nejen sám zbohatnul, ale jeho učení pomáhá zbohatnout miliónům lidí na celém světě. Učí o finanční svobodě, které by mnoho z nás chtělo dosáhnout. Bohužel o něm moc informací na internetu apod. nenalezneme, proto se musíme začíst do jeho knih, které vydal. Budou jistě zajímavé a přínosné pro naše budoucí vzdělávání. Jeho některé názory jsou nám již známy a rádi bychom se dozvěděli, jak co vlastně myslí. O naše informace, které se dovíme bychom se rádi podělili i s ostatními studenty ve skupině. Tato osobnost není tak slavná, ale jeho přínos v ekonomické oblasti je jistě obrovský. Nedílnou součástí jeho života je i manželka, která mu byla vždy oporou a i v jeho finančních krizích mu pomohla. Člověk, o kterém víme již dnes že byl svým způsobem líný, protože nechtěl pracovat je vlastně spíše velmi chytrý a předvídavý.

PŘÍBĚH ZAČÍNÁ
Osmého dubna roku 1947 se do rodiny havajského učitele s japonskými předky narodil nový člen, malý chlapec, který dostal jméno Robert. A nikdo v tu chvíli netušil, a ani nemohl tušit, že na svět právě přišel muž, jehož osudem bude změnit životy miliónů lidí. A tak začal příběh velmi úspěšného podnikatele, investora a spisovatele Roberta Toru Kiyosakiho.
Malý Robert, vyrůstal v pobřežním městě Hilo (které leží na východní straně největšího havajského ostrova), kde se také seznámil s Mikem, svým celoživotním přítelem a synem Bohatého táty. Bohatý táta, tehdy začínající podnikatel, začal zasvěcovat dva malé chlapce do tajů podnikání, investic a úspěchu. A toto byl okamžik, kdy Robert poznal, že ty opravdu důležité věci se ve škole neučí. Jeho opravdový otec se mezitím dostával stále výše ve státní správě a okolo roku 1969, kdy Robert ukončoval svoje středoškolské studium na U. S. Merchant Marine Academy (obchodní námořní akademie) v New Yorku, jeho otec vstupoval do vrcholné fáze své kariéry.
„ Měl jsem dva táty, jednoho bohatého a jednoho chudého. Jeden byl velice vzdělaný a inteligentní, měl titu PhDr. A za necelé dva roky dokončil čtyřleté studium. Potom šel na Stanford University, the University of Chicago a Northwestern university, aby pokračoval v postgraduálních studiích. Na vše dostal plné stipendium. Druhý táta nedokončil ani osmou třídu.
Oba muži byli úspěšní ve svých kariérách, celý život tvrdě pracovali. Oba měli vysoký příjem. Nicméně jeden z nich celý život finančně zápasil, druhý se stal jedním z nejbohatších lidí na Havaji. Jeden umřel a zanechal miliony dolarů své rodině, charitám a své církvi. Druhý po sobě zanechal nezaplacené účty.
Oba muži byli silní, charismatičtí a vlivní. Oba mi poskytli rady, ale jejich rady se lišily. Oba silně věřili ve vzdělání, ale každý doporučoval jiný typ studia.
Kdybych měl pouze jednoho otce, musel bych přijmout jeho rady nebo je odmítnout. Protože mi radili dva otcové, měl jsem možnost výběru ze dvou protikladných názorů, názorů bohatého člověk a názorů člověka chudého."

BOHATÍ NEPRACUJÍ PRO PENÍZE
Můj bohatý táta říkal: „Chudí lidé a lidé střední třídy pracují pro peníze." „Bohatí za sebe nechají pracovat peníze."
Psal se rok 1956. Malý Robert položil svému otci jednoduchou otázku: „Tati, řekni mi, jak můžu zbohatnout?" Robert chodil do školy pro bohaté děti. Jeho rodina nebyla úplně chudá, ale ve srovnání s ostatními rodinami si nemohla dovolit kupovat chlapci nové kolo, baseballové rukavice atd. Jeho otec mu odpověděl, že pokud chce být bohatý, musí se naučit vydělávat peníze.
A tak se malý 9letý chlapec rozhodl, že začne vydělávat peníze. Se svým kamarádek Mikem se stali obchodními partnery. Několik následujících týdnů běhali po sousedství, klepali na dveře sousedů a ptali si, jestli by jim nemohli schovávat prázdné tuby od zubních past. Rozhodli se, že si peníze vyrobí sami a olovo z roztavených zubních past lili do sádrových forem. Jaké bylo jejich zklamání, když zjistili, že tento druh výroby peněz není legální.
Tento úsměvný příběh by se dal nazvat jako počátek kariéry Roberta Kiyosakiho.
Od té doby uběhlo už mnoho let, ale díky „výuce", kterou dostával od svého „bohatého táty" (Mikeův otec), se z něj stal úspěšný investor, podnikatel, učitel a spisovatel. Bohatý táta velice dbal na jeho vzdělání, i když se jednalo o vzdělání trochu jiného charakteru. Vzdělání, které se ve škole nevyučovalo, vzdělání finanční.

Od roku 1974 po návratu z Vietnamu pracoval pro Xerox - pro něj to byl takový trénink.
Pomocí audiokazet z knihovny se učil od nejlepších učitelů ekonomickému myšlení.

V roce 1977 se dvěma partnery založil podnik, který vyráběl a prodával první nylonové peněženky pro sportovce. Brzy po tom začal podnik prosperovat. Zdálo se, že se na ně usmálo štěstí. Dva roky tvrdé práce začaly přinášet zisky. Měli produkt, o který měl zájem celý sportovní svět, a dostávali jednu zakázku za druhou. Na počátku 80. let společnost prodal a začal se věnovat prodeji triček heavy metalový skupin. Tento podnik však neměl úspěch, Kiyosaki zbankrotoval, o všechno přišel, stal se z něho bezdomovec a musel začínat od nuly.
Od roku 1985 se obchodu nevěnoval a spolu se svojí ženou se pustili do budování nové společnosti - vzdělávací společnosti, která dnes má 11 mezinárodních poboček. V roce 1994, když mu bylo 47 let, společnost prodal a odešel do důchodu.

KIM KIYOSAKIfinance
Kim Kiyosaki začala svoji pracovní kariéru jako pracovnice v jedné z top reklamních agentur v Honolulu. V 25 letech řídila v Honolulu časopis pro podnikatele a netrvalo dlouho a její podnikatelský duch se projevil o 2 roky později, kdy Kim rozjela svůj první byznys: oděvní společnost s národní distribucí.
Zanedlouho po uvedení firmy na trh se Kim stala obchodní partnerkou Roberta Kiyosakiho ve firmě, která vyučovala podnikatelské dovednosti po celém světě. Tento byznys se rozrostl na 11 center v 7 zemích, které pořádají obchodní semináře pro desetitisíce účastníků.
V roce 1989 Kim začala svoji kariéru také v nemovitostech koupí malého 2-pokojového nájemního domku v Portlandu, stát Oregon. Dnes její realitní společnost kupuje, prodává a řídí nemovitosti v hodnotách milionů dolarů. Kim říká: „Investování může nakonec ženy dovést ke svobodě = ke svobodě, kdy nikdy nebude muset být na nikom finančně závislá."
Kim a Robert, kteří se vzali v roce 1984, prodali své obchodní semináře v roce 1994 a odešli „do důchodu". V roce 1997 Kim, Robert a spolu-autorka knížky Bohatý táta, chudý táta Sharon Lechter, založili společnost, která by nesla „vzkaz" Bohatého táty ohledně finančního vzdělání - využitím knih, her a dalších učebních pomůcek - a která byla nadšeně přijata po celém světě.

SÍŤOVÝ MARKETING
„Proč doporučuje síťový marketing:

1. Lidé chtějí více svobody
- Už dávno minula doby, kdy lidé nastupovali do zaměstnání ve věku v 25 let a zůstali v něm celý život ..a dělali, co jim bylo řečeno, aby o zaměstnání nepřišli. Dnes chtějí větší volnost, aby mohli žít podle svých představ. Síťový marketing nabízí lidem mnohem větší kontrolu nad svým životem a větší volnost. Cena vstupu do společnosti síťového marketingu je poměrně nízká.

2. Lidé chtějí být bohatí
- v minulosti platilo, že čím déle pracujete a čím jste starší, tím více vyděláváte. Vydělávali jste stále víc, protože vám byl pravidelně zvyšován plat. A až se váš život bude chýlit ke konci, budete si říkat: „Až budu v důchodu, budu mít nižší příjem." Jinými slovy, věděli jste, že celý život budete tvrdě pracovat a nakonec půjdete do důchodu chudí.
Dnes existují pětadvacetiletí lidé, kteří nikdy neměli žádné zaměstnání a stali se miliardáři tím, že si založili například podnik produkující počítačový software. Na druhé straně je spousta padesátiletých lidí, kteří hledají zaměstnání a doufají, že budou vydělávat 50 tisíc dolarů ročně.

3. Cenné papíry ztratí hodnotu
- nikdy v historii nesázelo tolik lidí svůj důchodový věk na nákup cenných papírů. To je návod k finanční katastrofě. Dříve lidé spoléhali na to, že jim v důchodovém věku zajistí finanční prostředky stát nebo podnik, pro který celý život pracovali. Jinými slovy nemuseli se starat o důchodové zabezpečení, protože se o to postaral podnik nebo stát.

4. Víc lidí se probudí
- jak se přibližuje rok 2010, mnoho lidí si začíná uvědomovat, že průmyslový věk skončil a zákony světa se navždy změnili. Změnily se v roce 1989, kdy padla berlínská zeď, a rozšířil se internet.

5. Svět se probouzí
- až se v roce 2010 přesune ekonomický rozmach z Ameriky do Asie, lidé v mezinárodních společnostech síťového marketingu budou na tento trend připraveni, zatímco jejich přátelé budou mít stále větší strach, že přijdou o práci. Jinými slovy, v informačním věku soutěžíte o práci s lidmi na celém světě.

6. Krach nemusí přijít nikdy
- historie krachu na burze se nemusí opakovat, trh se stabilizuje.
Po každé konjunktuře vždycky přichází krize. Pro mnoho lidí je to špatné, ale pro některé lidi to může být dobré. Výhodou některých společností síťového marketingu je, že celý svět je vaším teritoriem. Jestliže máte mezinárodní marketingový byznys, ekonomická krize pro vás může být stejně dobrá jako ekonomická konjunktura.

Ačkoli je pravda, že síťový marketing není pro každého, přesto neustále vzrůstá a stává se mocnou kiyosaky robertfinanční silou v současném světě. Lidé, kteří chtějí podnikat v budoucnosti a kteří chtějí získat finanční jistotu, by o tomto byznysu měli vážně přemýšlet."

Robert T. Kiyosaki

Písmena v jednotlivých kvadrantech znamenají
Z - zaměstnanec
S - samostatně výdělečně činný
M - majitel podniku
I - investor

Práce - jedinci, omezený potenciál
Síť - tým neomezený potenciál

Tvrdí že jako zaměstnanec máme sice v uvozovkách jistotu měsíčního příjmu ale jsme otroky peněz a jen platíme složenky a nemáme tolik možností si plánovat svůj vlastní čas - život. To samé platí ovšem i u kvadrantu S.

Majitel podniku je již lepší ale stejně se musí neustále starat o svůj podnik pokud chce aby vše šlo podle něj a moc času sám na sebe také nemá.

Investor je sice rizikový kvadrant ale ne tak úplně, protože investice do síťového marketingu nejsou tak vysoké a proto ani tak rizikové. Z počátku nám to zabere dosti času, ale postupem času jen vyděláváme."

JAK ZAČÍT?
Jeho cesta k úspěchu nebyla snadná. Robert přesto věří, že každý má v sobě finančního génia, který spí a čeká, že ho vzbudíme. Aby pomohl lidem tohoto génia vzbudit, pořádá přednášky a vydává knihy (spoluautorem většiny z nich je Sharon L. Lechter), v nichž učí své posluchače a čtenáře umění zhodnotit své finanční prostředky.
Robert Kiyosaki prodal přes 26 miliónů výtisků svých knih. Jeho první kniha - bestseller "Bohatý táta, chudý táta" se již pátým rokem se drží na seznamu nejprodávanějších knih New York Times a prodalo se jí víc než 17 milionů výtisků.

Rich Kid Smart Kid (Bohaté dítě, chytré dítě),
Guide to Investing (Bohatý táta radí, jak investovat),
The Business School (Škola byznysu),
Robert kiyosaki
Rich Dad Poor Dad (Bohatý táta, chudý táta),
Cashflow Quadrant (Cashflow kvadrant),
Retire Young Retire Rich (Do důchodu mladý a bohatý),
Who Took My Money? (Kam se poděly mé peníze).

Také uvedl na trh stolní hru Cashflow 101, která lidi učí finanční strategie, jež ho dlouhé roky učil jeho bohatý táta..., tytéž strategie, jež mu umožnily odejít do důchodu ve věku sedmačtyřiceti let.

Cesta Roberta Kiyosaki k bohatství určitě nebyla jednoduchá. V jednu chvíli si užíval opojného pocitu peněz, ale za nějaký čas si sáhl na úplné dno. V té době měl peníze pouze na jídlo a základní hygienické potřeby. Často ani neměl kde spát. Ve chvílích, kdy by to jiní lidé vzdali, Robert nepřestal bojovat a se svou manželkou, která zůstala jeho jedinou oporou, založil vzdělávací společnost. Byl to velice dobrý tah a společnost se začala slibně vyvíjet.

V roce 1994, tuto vzdělávací společnost, která se mezitím rozrostla na 7 mezinárodních poboček a vzdělávala desítky tisíc studentů v byznysu a investování, prodal. Rozhodl se odejít do „důchodu" ve svých 47 letech a začal se věnovat tomu, co má nejraději - investování. Jelikož Robertovi dělá starost rostoucí propast mezi těmi, co mají vše, a těmi, co nemají nic, vymyslel stolní hru Cashflow, která učí hře o penězích, což dříve znali pouze bohatí.

„Ačkoli Robertův byznys jsou nemovitosti a rozvoj společností s malým kapitálem, jeho opravdovou láskou a vášní je vyučovat. Robert pořádá přednášky, které trvají jednu hodinu až tři dny a učí lidi o tajemství bohatých. Většina účastníků odejde s nadšením, někteří jsou naštvaní, ale všichni to hluboce prožívají.

Anthony Robbins, světoznámý řečník a autor říká o Robertových činnostech: „Práce Roberta Kiyosakiho v oblasti vzdělání je mocná, má hluboký význam a mění život. Klaním se jeho úsilí a velmi ho všem doporučuji."
V době velkých ekonomických změn je Robertovo poselství k nezaplacení."

 

Vzkaz Roberta Kiyosakiho je jasný: 

 

„Vezměte zodpovědnost za své finance do svých rukou nebo si nechte poroučet celý život. Buď budete pány peněz, nebo jim budete otročit."

                                                                                                               

        Robert T. Kiyosaki

 


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Mysl se nikdy neunaví, jen je někdy znuděná z ,,potravy,, kterou dostává.

Napoleon Hill
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved