Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Neděle, 16. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   25.09.11 14:43 | Jan Záluský Netradiční trénink

 

 Netradiční trénink!                                                                            www.iHNed.cz 9/2011

Díky kurzu jsem získal volnost.

Když se tehdejší šéf náboru České spořitelny Jaroslav Páviš přihlásil do kurzu Cesta kolem světa, čekal klasické lektory, kteří mu budou u tabule vysvětlovat, co má u sebe zlepšit. A on to za týden vypustí z hlavy. Téměř roční kurz pořádaný společností Peoplecomm ho ale donutil zjistit, co vlastně v životě chce a za jakou cenu. Ještě v průběhu kurzu ve spořitelně skončil.

"Už když jsem na kurz šel, cítil jsem, že potřebuji najít ve své kariéře nějaký nový směr. Během setkávání s lektory a ostatními účastníky jsem si uvědomil, že v práci dostatečně nevyužívám své silné stránky. Navíc jsem pochopil, že nechci jen stoupat po kariérním žebříčku, ale dopřát si více svobody," říká osmatřicetiletý Páviš, který dnes poskytuje své služby na volné noze.

Kurz sliboval účastníkům, že je vybaví principy toho, jak strávit větší část života tím, co je baví, stylem, jenž je jim vlastní, s lidmi, které mají rádi, a ještě se tím budou moci slušně uživit. Co se ale na kurzu konkrétně dělo? "Měli jsme například vybrat deset našich významných životních událostí a pět lidí, kteří nás v životě inspirovali. Na základě tohoto výběru pak vyprávět svůj životní příběh. Přišlo mi zajímavé, že skoro každý z nás měl za sebou nějaké ty životní krize a zkoušky," říká Páviš.

Součástí netradičního kurzu bylo i setkání s lifestyle koučem Filipem Říhou, který frekventantům naordinoval dva dny stravy pouze z ovoce a zeleniny. "Když jsem si po dvou dnech dal steak, byl to úžasný zážitek. Zjistil jsem, jak moc jsem závislý na kofeinu a jídle," vzpomíná Páviš, který se po skončení kurzu odhodlal i k týdennímu půstu. "V prvních dnech s vámi tělo prostřednictvím fyzických i duševních pocitů dost bojuje, pak jsem ale začal cítit, jak mi přibývá energie. Po týdnu bez jídla už ale v organismu dojde ke změnám, takže musíte začít jíst postupně," upozorňuje Páviš.

Bývalý manažer na kurzu také zjistil, že meditace neznamená pouze setrvání v nehybné poloze a pohled "třetím" okem do dáli. Organizátoři pro účastníky připravili meditaci tancem. Při ní bylo nutné mít zavázané oči, aby se případně nikdo nestyděl. "I přesto, že jsme tancovali v zatemnělé místnosti a neviděli ani jeden druhého, stejně nám během tancování běželo v hlavě, hlavně, aby nás nikdo neviděl. Bylo zajímavé zjistit, jak moc nás může svazovat vlastní mysl," komentuje Páviš.

Když dnes bývalý manažer přemýšlí o tom, co mu kurz přinesl, říká, že se přestal tolik zabývat svými špatnými stránkami a začal naopak posilovat ty dobré. "Zakladatel Peoplecommu Tomáš Hajzler používá krásnou metaforu s nožem. Říká, že nemáme brousit rukojeť, ale soustředit se na broušení ostří," říká Páviš a dodává, že je rád, že se dokázal vyrovnat se ztrátou jistoty, kterou měl jako zaměstnanec. "Tato jistota však byla stejně z poloviny iluze, protože zaměstnavatel může kdykoliv přijít a říci, že vaše místo ruší. Dostanete odstupné a tím vše končí. Jde spíš o to, najít vnitřní připravenost a schopnost postavit se na vlastní nohy," uzavírá Páviš.

 

  JAROSLAV PÁVIŠ
Díky absolvování kurzu Cesta kolem světa zjistil, co chce opravdu v životě dělat.


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Vše, co chceme vykonat, at´je to cokoliv, vše může vzniknout, jen když tomu věříme a když to na základě nezměrné touhy nejprve důkladně vymyslíme.

Jiří Albrecht
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved