Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Neděle, 16. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   19.11.09 11:30 | Turija Kempe Cashflow hra


Co je Cashflow a kdo je tvůrce hry

cashflowRobert T. Kiyosaki je americký investor a podnikatel. Mimo to, že je velmi úspěšný a tento úspěch je měřitelný - majetek v hodnotě 1 miliardy US dolarů, snaží se pomáhat lidem k tomu, aby též dosáhli finančního úspěchu. Je autorem tří bestsellerů orientovaných na budování pasivních příjmů a získání finanční svobody, které se umístily v jednom roce na prvních třech místech amerického žebříčku literatury orientované na finance. Spoluautorkou těchto knih je Sharon Lechter, která je jeho obchodní partnerkou.

Robert T. Kiyosaki má mimo jiné i firmu na finanční vzdělávání. Jedním z jeho úžasných produktů je právě hra CASHFLOW 101, která lidi učí vidět finanční příležitosti, a potom CASHFLOW 202, která učí využívaní technik sofistikovaných investorů. Protože víme, že většina z nás není příliš zvyklá přemýšlet o financích z hlediska bilančních rozvah a hospodářských výsledovek, a proto se může hra, která s těmito termíny pracuje jevit ze začátku trochu složitější, vytvořili jsme pro vás stránky, na nichž se s CASHFLOW 101 můžete blíže seznámit a zodpovědět si řadu otázek, které vás při jejím hraní mohou napadat. Kéž vám tyto stránky pomohou, jak jen to bude možné.
Mnoho snů, odvahy a vytrvalosti ve vaší cestě ke svobodě vám přeje váš
CASHFLOW TÝM

Potřebujeme se učit o penězích, jelikož nás o nich ve škole vůbec nic neučili. Hra Cashflow učí současně, jak nakládat s osobními financemi, jak investovat do nemovitostí i jiných firem a jak porozumět ekonomice. Učí, jak mohou lidé ovládat svou finanční budoucnost, učí tajemství bohatých jak zbohatnout. Nejedná se však o návod zbohatni-rychle-nejlépe-za-měsíc. Hra byla spíše vytvořena k tomu, aby se lidé naučili zacházet s penězi a aby zvýšili svoje finanční IQ. Naučí vás rozeznávat příležitosti, které se nabízejí dnes a denně kolem vás.cashflow

Zajímavé je, jak se při hře projeví vaše investiční nebo peněžní znalosti, jak se při hře bude odrážet vaše skutečné chování. Jste-li hazardér, i v této hře budete hazardovat. Jste-li opatrný investor, i zde budete opatrně investovat. Krása hry ale spočívá v tom, že vše probíhá v bezpečném prostředí hry, kdy nejsou přímo ohroženy vaše osobní peníze. Nicméně znalosti, které hrou získáte, vám pomohu vaše reálné peníze rozmnožit. Naučíte se něco, co budete moci použít ve skutečném každodenním životě.

Mohu uvést osobní příklad. Knihu Bohatý táta, chudý táta jsem přeložil a než jsem ji předal vydavateli, četl jsem ji minimálně desetkrát, slovo po slově. Takže myšlenky, které jsou v této knize obsažené, mi několikrát musely projít hlavou a musel jsem se nad nimi zamyslet. Nicméně až teprve poté, co jsem si zahrál hru Cashflow 101, mi došly mnohé spojitosti, o kterých Robert Kiyosaki v této knize píše, tj. jak se chovají pasiva, aktiva, co to jsou nicotnosti atd.

Opravdu bohatí a úspěšní lidé vědí, že odložený smyslový požitek je klíčem k bohatství. Bohatí uvažují: „Jak mohu získat více aktiv, která zaplatí moje hračky?" (což jsou ve skutečnosti pasiva)

Když hru budete hrát, prakticky si šáhnete na to, jak se aktiva vytvářejí. Opravdu se vám otevřou oči. Opakovaným hraním této hry vyvinete návyky, které vám pomohou bohatnout.

Na této hře se mi také líbí nesoupeřivá atmosféra. Když například poradím něco jinému hráči v jeho prospěch, svoje postavení tím neohrozím a stále mám stejné šance dostat se z onoho pověstného krysího závodu. Zároveň se učím jak já, tak spoluhráč, kterému radím. Krásně se zde projevuje týmová práce.

Cashflow není pouze stolní hra za 1800 Kč. Pokud pochopíte její pravidla, učiní vás finančně disciplinovanějšími. To, že se jí (v anglické verzi) prozatím prodalo více než 300 000 kusů také svědčí o tom, že si ji spousty lidí pořídily, aby zvýšili svou finanční gramotnost.
Na závěr bych rád citoval Roberta Kiyosakiho, když říká, že Cashflow není pro každého:

„Moje hra nezmění člověka z ulice. Moje produkty jsou určeny pro lidi, kteří jsou sami od sebe aktivní. Pamatujte si, všichni máme schopnost dosáhnout finanční nezávislosti bez ohledu na to, v jakém postavení se právě nacházíme, ale cestu k finanční svobodě si vybere pouze několik jedinců. Je nabízena všem, ale ne všichni jsou odhodláni jednat, aby dosáhli ve svém životě změn.

Nečekejte a vydejte se na cestu."cashflow

Na závěr bych vám chtěl poradit, abyste měli vždy na paměti, že není důležité, kolik peněz vyděláte, ale jak s nimi naložíte poté, co jste je vydělali. Více peněz vás udělá pouze více tím, čím už jste. Jste-li lakotní, více peněz tuto vaši vlastnost ještě více utvrdí. Jste-li marnotratní, získáte-li více peněz, ještě lehčeji je rozházíte. Jste-li velkorysí, s větším množstvím peněz budete ještě velkorysejší.

Přeji vám bohatý den.

                                                                                                 Turija Kempe 
(-překladatel knihy Bohatý táta, chudý táta)

 


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Opustíme myšlenky spojené s chudobou a vydáme se směrem k myšlenkám nesoucí blahobyt.

Louise L. Hay
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved