Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Neděle, 16. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   30.11.11 19:41 | Richard Branson

  Fyzická kondice je stejně důležitá jako kariéra           www.iHNed.cz  11/2011

 Richard Branson

Podnikání je fyzicky velmi náročná a tvrdá činnost. Dlouhé hodiny práce, stres a služební cesty se mohou podepsat na vašem zdraví. Pro manažera, který řídí rostoucí podnik, je snaha udržet se fit a umět vysadit z práce nutností. Musíte si naplánovat péči o zdraví stejně důkladně jako plánujete svou profesionální kariéru. To vám umožní s větším nadhledem řešit problémy vašeho podniku a konec konců se i lépe rozhodovat při jeho řízení.

Právě jsem se vrátil z vyčerpávající šňůry, kdy jsem za necelý měsíc navštívil pět zemí. Začal jsem cestou na Nový Zéland, pak do Chile, Brazílie, Británie a skončil v Indii. Cestoval jsem vždy intenzivně od chvíle, kdy jsme založili Virgin. A vzhledem k tomu, že plánujeme aktivity na rozvíjejících se trzích, je nepravděpodobné, že tomu bude jinak.

Pokud jde o mne, fyzická kondice je mým hobby. I když jsem ještě ve studentských letech byl zaníceným sportovcem, zranění kolena překazilo mé naděje na profesionální sportovní dráhu. Ale nadšení pro sport mi zůstalo. Hraji tenis, lyžuji, plavím se po moři a zcela nedávno jsem se pustil i do kite-surfingu, jízdě po vodě na speciálním prkně taženém létajícím drakem.

Protože bydlím na ostrově Neckar na Britských Panenských ostrovech, mám obrovskou možnost plavat. Když jsem doma, ráno obeplavu celý ostrov, asi pět kilometrů. Je to nejlepší cesta, jak si vyčistit hlavu a nejlépe se tak připravit na celý den. Také odtud vyplouvám s lodí nebo kite-surfuji a cítím se pak jako znovuzrozený.

Nemusí to být nezbytně cvičení nebo sport, je však nezbytné dělat něco, co vám umožní odpoutat se od napětí v práci. Většina těch lidí, kteří čelí rostoucím tlakům globálního světa byznysu, bojuje o to, jak se od pracovní zátěže na čas odchýlit. Tím, že se soustředíte na něco jiného, získáte nadhled, který vám umožní dosáhnout kýžené rovnováhy mezi prací a životem.

Řadu mých koníčků sdílí i má rodina, což mi velmi pomáhá. Není snad nejlepší cestou, jak zapomenout na stresy, vyrazit se svými dětmi na běžky do hor?

I když jste na cestách, musíte si naplánovat trénink. Loni v dubnu jsem se přihlásil na Londýnský maraton. A tak jsem na náročné služební cestě s pomocí kouče podstoupil tréninky, které se odehrávaly například v parcích australského Sydney, na pobřeží Barcelony či v jihoafrickém buši.

Moje dcera Holly a syn Sam se rozhodli, že se maratonu zúčastní také. Ve společných volných chvílích jsem s nimi mohl trénovat. Všichni jsme doběhli v dobrém čase.

Ale někdy se věci nepodaří podle plánu. Loni jsme se s Holly a Samem pokoušeli přeplout kite-surfingem kanál La Manche, ale zhoršené počasí nám v tom zabránilo.

Letos v lednu jsem si při lyžování zranil achilovku, takže jsem po šest měsíců nesměl ani běhat, lyžovat či surfovat. Abych si zachoval motivaci a udržoval se po tu dobu fit, trénoval jsem aspoň plavání.

Když si v neděli ráno sedáte k počítači, abyste odpověděli na horu e-mailů a žádostí, zamyslete se, zda by nebylo lepší si napřed zaběhat, zaplavat či se projet na kole a osvěžit si tak tělo i mysl.

Richard Branson
vizionář a zakladatel Virgin Group
(c) The New York Times Syndicate Zpracoval Miroslav Prchal


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Investujeme, abychom vyhráli. Jiní investují, aby neprohráli.

Donald J. Trump & Robert T. Kiyosaki
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved