Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Neděle, 16. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   11.12.11 21:12 | Vojtěch Blažek

  Studenti, podnikejte. Budete mít bourák, bazén a blondýnu   www.iHNed.cz  5/2011

 
  Videoklip zaplacený ministerstvem školství má studenty přesvědčit, aby už za studií uvažovali o podnikání. Je to katastrofa, hodnotí úroveň odborník.

Mladíkovi sedícímu na baru se trochu plete jazyk, takže divák hned pochopí, že tenhle kluk pěkně přebral. A navíc se ukáže, že nemá na zaplacení - však ho taky z hospody bez milosti vyhodí.

Ale žádný strach: vystudovaný biochemik potká mluvící kreslenou krysu a začne s její pomocí podnikat. Koupí si červený mercedes a na konci příběhu mu už sošná blondýna v růžových plavkách nese koktejl do bazénu.

Tohle šestiminutové video nevzniklo jako recese ani do soutěže o nejhloupější klip roku. Má nalákat studenty, aby už na vysoké škole přemýšleli o rozjezdu vlastního byznysu. A vzniklo pod dohledem ministerstva školství, které na tenhle program propojení podnikání a škol načerpá zhruba 50 milionů z evropských fondů. Nápad vznikl přímo v ministerském týmu - a jeho členové jsou přesvědčeni, že funguje. Chtěli jsme šokovat. To byl záměr, vysvětluje člen týmu Václav Lukeš.

  Expert: Totální amatérismus

V tomhle směru se vlastně vše povedlo: v šoku je z videa i expert na reklamu a vysokoškolský učitel Jiří Mikeš. Naprostá katastrofa, totální amatérismus, popisuje Mikeš dojem z klipu.

Už jen samotný scénář videa vyvolává znepokojivé myšlenky, jestli chytré studenty může k podnikání nastartovat krysák Fred, kterého hrdina klipu potká u popelnic (kde leží po flámu). Krysák ho pak zasvětí do programu na podporu studentského byznysu, což autoři doprovodili Fredovým falešným zpěvem písničky s textem: ... budu víc než tvůj učitel, budu víc než tvůj krotitel... budeme makat dál, aby nám do plachet vítr vál.

Máme zpětnou vazbu, že to video je super. Ale i negativní reklama je pro nás dobrá, nepřipouští pochybnosti Lukeš.

 Tvůrce: Studenti ocení nadsázku

Video pro ministerstvo vyrobil mladý filmař Milan Pleva, který se jinak věnuje hlavně natáčení svateb. Od úředníků dostal zadání, a pak ho ještě doladil vlastní invencí o blondýnu, bourák a další známky podnikatelského úspěchu. Studenti dokážou ocenit nadsázku, myslí si Pleva.

Za video dostal 40 tisíc, story s krysákem se pak dočkala oficiálního uvedení v luxusním hotelu v Českém Krumlově a na svých stránkách se jí chlubí i některé univerzity. Akorát zájem není slavný: na Youtube video zhlédlo 1500 lidí a komentáře o jeho úrovni nejsou - diplomaticky řečeno - zrovna nadšené.

Ale třeba v zahraničí by video mohlo prorazit. Rudolf Haňka, profesor z Cambridge a šéf ministerské rady pro reformu vzdělávání, pustil video svým univerzitním kolegům - a líbilo se. Kritizovali pouze konec. Ten bazén podle nich byl cheap rubbish (laciný šmejd, pozn. red.) a zdál se jim nepřiměřený tomu autu a vůbec komerčnímu úspěchu. No a ta slečna prý také mohla být lepší. Tak tady máte pohled z Cambridge, říká Haňka.Motivační videoklip můžete najít na http://zpravy.ihned.cz


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Necháme vstoupit blahobyt do našich životů v takové míře, jak tomu nikdy dříve nebylo.

Louise L. Hay
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved