Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Úterý, 11. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   15.12.11 19:20 |

  Virus ,,Nemít čas,,vedeme.cz

 V kurzech sebevedení i time managementu, jako je například známý audiokurz Od nestíhání ke stíhání, se, podle názorů posluchačů, až příliš nemilosrdně opírám do jazykového obratu ,,Nemít čas,,.
Jasně, že to tak vnímají. Vždyť jim beru jejich oblíbenou milovanou hračku. Za to, že nestíhají, přeci nemohou! Za to přeci může jejich okolí, které jim na to nedává čas! Ale kdyby ten čas měli, jó, to by bylo něco docela jiného! To by jej pak věnovali sportu, rodině, svému seberozvoji a tak.

 Všechno tohle jsou strašné kecy. Není to vůbec tak nevinný jazykový obrat, jak se zdá, ale naopak docela přesná výpověď o vnitřním světě člověka a jeho postoji k obklopujícímu světu. Někteří psychologové tento vlastnický (mít, dát, věnovat,...) přístup k času (a jiným skutečnostem) označují až za chorobně patologický. Staví jej na roveň nekrofílii či incestu. Nebudu se s nimi hádat.

 Jenom řeknu, že takový postoj zcela bezpečně zabraňuje stíhání, tedy umění, jak ve vymezeném čase stihnout věci, které by měly být vykonány. Zabraňuje svobodnému, udržitelně produktivnímu a zdravému životu, neboť automaticky staví daného jedince do role reaktivní oběti, nikoliv však, což je v time managementu žádoucí, do role aktivního hráče.

 Pokud chcete stíhat, zakažte si takové sebeobelhávání, výmluvy a ublíženecké omluvy. Na obrat ,,Nemít čas,, a jeho mutace myslete jako na nebezpečný vysoce nakažlivý virus, který rozežírá vaši mysl. Chcete-li stíhat, nemůžete být obětí. Chcete-li stíhat, musíte vzít události do vlastních rukou. Ostatně kdo jiný by je měl vzít? Takže se rozhodujte, co a kdy konkrétně budete dělat.


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Lidé jsou tam kde jsou, protože to je to, co přesně chtějí - ať už to připustí anebo ne.

Earl Nightingale
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved