Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Úterý, 11. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   25.01.12 21:41 |

Hodnoty                                nestíhání

Jeden z účastníků kurzu Od nestíhání ke stíhání mě jako autora oslovil následujícím dotazem.

,,V kurzu říkáte, že hodnoty nejsou tou nejdůležitější věcí, okolo které se točí time management. To je pěkná blbost. Hodnoty, jako třeba úspěch v práci, rodina, zdraví, nebo dokonce vlastní život, jsou tím nejdůležitějším, kvůli čemu něco děláme.,,

Nemíním zpochybňovat, že někdo to tak má udělané. Dokonce bych řekl, že takhle to má udělané docela dost lidí. To však neznamená, že je to přírodním zákonem. Může to být i jinak.

U každé z hodnot, a to nejen zde uvedených, si totiž můžete zvolit, zda jí budete sledovat a naplňovat, nebo ne. Ať mi nikdo neříká, že to nejde. I onen ,,dokonce vlastní život,,, je předmětem vlastní volby; například ve vypjatých konfliktních situacích. Hodnoty, zkrátka a dobře, jsou různé a proměnlivé, a to podle úrovně osobnostního rozvoje, podle kultury, podle historické epochy, atd., atd.

Jsou však skutečnosti, které změnit nemůžeme: jakési universální přírodní principy, či zákony. Fungují bez ohledu na to, zda je chcete, nebo ne.

V souvislosti s time managementem nemám ani tak na mysli matematické, nebo fyzikální zákony, ale principy, které z nás dělají člověka. Pokud tyto principy nebudeme ctít, nebudeme lidmi. A přesně to je tím nejdůležitější. Sice ne možná pro Vás, a určitě ne pro time management první, druhé nebo třetí generace, avšak pro time management čtvrté generace určitě.


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Neúspěch inspiruje vítěze , ale neúspěch zničí zbabělce.

Robert T. Kiyosake
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved