Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Neděle, 16. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   07.03.12 20:05 | Petr Kain

Král hedgeových fondů nemá rád ,hodné, zaměstnance  www.iHNed.cz  3/2012

Nejlepším hedgeovým manažerem loňského roku je Ray Dalio. Vydělal celkem tři miliardy dolarů.
 
Poprvé investoval Ray Dalio ve svých dvanácti letech. Za tři sta dolarů, které si vydělal jako golfový caddy, nakoupil akcie Northeast Airlines, které tehdy stály pět dolarů. Záhy nato se Northeast Airlines sloučila s jinou firmou a cena jejích akcií rázem vylétla na trojnásobek.

Ze svého investorského talentu Dalio od té doby nic neztratil. Jeho firma Bridgewater Associates je dnes největší světovou společností spravující hedgeové fondy - ve správě má více než 120 miliard dolarů. A Ray Dalio sám je považován za největší hvězdu hedgeového nebe.

Potvrdily to ostatně i výsledky loňského roku - podle žebříčku časopisu Forbes byl Dalio loni nejvýdělečnějším hedgeovým manažerem, když si přišel na tři miliardy dolarů. Jeho fondy investorům v průměru vynesly kolem 20 procent, a to v roce, který je považován za jeden z nejhorších v historii hedgeového byznysu - v průměru loni fondy ztratily 5,2 procenta své hodnoty.

Co víc - podle propočtů společnosti LCH Investments vydělala Bridgewater Associates investorům od založení v roce 1975 již 35,8 miliardy dolarů. Dalio tak sesadil z hedgeového trůnu dosavadního krále George Sorose, jehož fond Quantum Endowment Fund ve své historii vydělal 31,2 miliardy dolarů. A další nepřidá, protože Soros loni přestal spravovat peníze cizích investorů.

Daliův úspěch lze zřejmě z velké části připsat na vrub jeho neortodoxním metodám. Někteří bývalí zaměstnanci se netají tím, že pracovní podmínky pro ně představovaly doslova kulturní šok - všechny porady jsou nahrávané a zaměstnanci jsou vedeni k naprosté upřímnosti.

Podle reportéra časopisu New Yorker je veřejné kritice vystaven nejen zaměstnanec, který učinil špatné investiční rozhodnutí, ale i ten, který si po návštěvě toalety neumyl ruce.

Hodnoty a principy, kterými se jeho společnost řídí, shrnul Dalio do více než stostránkového manuálu pro zaměstnance nazvaného ,Principy,. ,Empatie a dobrota nejsou zrovna hodnoty, které by byly vnímány jako priorita, okomentoval pro New Yorker tuto příručku jeden z bývalých zaměstnanců.

O tom, že jeho metody mohou mnohé lidi odradit, svědčí i skutečnost, že asi třetina nově přijatých zaměstnanců jeho firmy je během dvou let buď vyhozena, nebo sama podá výpověď.

Ti, kteří zůstanou, jsou ale bohatě odměněni a nejde přitom pouze o finance. Mnozí přirovnávají Bridgewater k rodině, kterou je těžké opustit, někteří Bridgewater dokonce přirovnávají ke kultu.

Neustálá vzájemná kritika, k níž jsou zaměstnanci nabádáni, navíc zřejmě skutečně vede k lepším výsledkům. ,Schází mi to. Přijde mi, že jsem dokázal přemýšlet mnohem efektivněji, řekl New Yorkeru jeden z bývalých zaměstnanců.
LEPŠÍ NEŽ SOROS
Daliovy fondy vydělaly od založení před 37 lety již 36 miliard dolarů, nejvíce v historii hedgeového byznysu.


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Musíte se každý den snažit dělat práci jak nejlépe dovedete.

Zig Ziglar a Jim Savage
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved