Přidat k oblíbeným info@karavana-uspechu.eu   tel.: (420)  608 87 28 27     Úterý, 11. prosince 2018        

Články


     Seznam článků

   30.05.12 18:32 | Martin Hájek www.vedeme.cz
 Co bude s leadershipem?

Dosáhneme toho tak, že budeme lépe a ve více věcech spolupracovat.

Zkuste si to sami u sebe. Uvidíte, že dostat se byť i o jeden stupínek za stávající úroveň společnosti stojí pár let promyšleného předělávání svých konceptuálních systémů, svých reakcí na okolní podněty, své osobnosti. Nemusíte být navždy tím, kým jste. Tohle dělá i mrtvá hmota.

Na osobnostní rozvoj je mnoho zdrojů. Strašlivých, které tahají dozadu, k ničemu, které drží na místě, dobrých až vynikajících, které táhnou vpřed.

Začněte třeba s druhou sadou Sedmi návyků Stephena R. Coveye. Tu knihu seženete všude: (4) Myslete způsobem výhra - výhra, (5) Nejdříve se snažte pochopit a potom být pochopeni, (6) Vytvářejte synergii.

Dělá se to asi takto. Pokuste se dosáhnout toho, aby výhra, úspěch, radost, štěstí, a jak se tomu všemu říká, zkrátka, aby se výhra toho druhého stala pro vás stejně tak důležitou, jako je ta vaše. A zkuste tuto výhru, tedy výhru všech zúčastněných, zařídit. K tomu ovšem potřebujete vědět, co druhá strana vlastně chce. K tomu je třeba naslouchat a pochopit, ne spekulovat. A dělejte to všude, dokonce i tam, obzvláště tam, kde to podle Vás nejde. To je vytváření (vzájemně výhodné synergie).

A dělejte to tak dlouho, dokud to nebude s vámi tak napevno srostlé (to jsou návyky), že to vlastně budete Vy. A to jiné Vy, to jste sice stále ještě Vy, ale teď již na docela jiné úrovni osobnostního rozvoje. Troufám si říci, že teď již přinejmenším v sedmé "žluté" úrovni dle uvedené Spirální dynamiky.

Co bude s leadershipem? Troufám se říci, že poprvé v historii nebude zapotřebí dedikovaných lídrů, kteří by nás tmelili, inspirovali, usměrňovali. Lídrem bude každý. Budeme se tmelit, inspirovat a usměrňovat navzájem.


     Seznam článků
ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ  Citáty  
۰Lidé, kteří mají cíle, uspějí, protože vědí kam jdou. … Je to tak jednoduché.

Earl Nightingale
 Registrace zákazníka

Jak pracovat s knihami

Nabídka spolupráce
Email:  
Heslo:  
Poslat heslo

Starobylé svitkyVIDEO


Vedeme.cz


administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ WebDesign | all rights reserved